Агромаркет

Контроль за використанням землі: у 56% виявлено порушення

Контроль за використанням землі: у 56% виявлено порушення

З початку 2017 року станом на 1 червня територіальні органи Держгеокадастру провели 1931 перевірку дотримання вимог земельного законодавства. За їх результатами було встановлено 1090 порушень.

Про це повідомили у Держгеокадастрі.

Першочергово було заплановано проведення перевірок використання (надання) земель природно-заповідного фонду, у тому числі на території об’єктів загальнодержавного значення.  Всього було проведено 73 таких перевірки, за результатами яких встановлено 34 порушення вимог земельного законодавства.

Пріоритетними об’єктами для проведення державного контролю також  визначено землі запасу, резервного фонду, які не надані у власність чи користування, землі, які винесені на земельні аукціони, землі державної власності, надані в оренду.

Усього було нараховано 14,65 млн грн відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання земель та зняття родючого шару ґрунту.

Також до державного бюджету надійшло 724 тис. грн., сплачених внаслідок відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва.

Крім того, за результатами перевірок фахівці винесли 359 постанов про накладення адміністративних стягнень на суму 98,3 тис. грн.

«Встановлення порушень в більш як у кожному другому випадку – це наслідок фактичної відсутності контролю за використанням землі протягом довгого часу, – відзначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. – Держгеокадастр впроваджує системний аудит використання земельних ресурсів державної власності, який має нівелювати негативні тенденції в землекористуванні».

Довідка

Повноваження із державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючістю ґрунтів передано Держгеокадастру постановою Кабінету міністрів від 22.07.2016 № 482.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!