Агромаркет

Кількість земельних аукціонів у Прозорро.Продажі зросла в 4,5 раза

У системі Прозорро.Продажі кількість земельних аукціонів у листопаді збільшилася в 4,5 раза у порівнянні із жовтнем.  96 % усієї землі, яка пропонується до здачі в оренду, – це землі сільськогосподарського призначення.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 «Якщо у жовтні у системі було оголошено 306 земельних аукціонів із оголошеною вартістю усіх земельних ділянок у 155 млн грн та їх загальною площею 1400 га, то за підсумками листопада земельних аукціонів уже 1357 (938 із оренди та 419 – із відчуження). Стартова ціна усіх лотів — 417 млн грн. А загальна площа земельних ділянок – 6776 га», – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Близько 70% земель, за якими ведуться торги, – це землі саме сільськогосподарського призначення. 

«Переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування. Зростання стартової ціни за земельними лотами перевищує 208 %», – зазначив Роман Лещенко.

За його словами, 96 % усієї землі, яка пропонується до здачі в оренду, – це землі с/г призначення. Абсолютний лідер тут – Одещина. У регіоні оголошено 186 аукціонів із оренди землі. Далі йдуть Хмельницька, Кіровоградська, Київська та Волинська області.

Найактивніші регіони у питанні відчуження землі – Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська, Хмельницька.

Міністр підкреслив, що продаж земель с/г призначення державної та комунальної власності заборонений.

Нагадаємо, у МінАПК назвали середню ціну за гектар землі сільгосппризначення. Також ми писали, що аукціонна ціна завжди вища за договірну.