Агромаркет

Кабмін ухвалив критерії заборони поширення сортів

Кабмін ухвалив критерії заборони поширення сортів

Уряд ухвалив постанову «Про затвердження критеріїв заборони поширення сортів в Україні», повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Вона не допустить на ринок сорти рослин, що  становлять загрозу життю і здоров’ю людей, завдають шкоди рослинному та тваринному світу і довкіллю.

«Це не тільки приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних норм і стандартів. Головне, що це надасть користувачам сорту та виробникам інформацію про властивості сортів, придатність їх до використання в різних регіонах, які відповідають характеристикам відповідно до чинного законодавства», ‒ зазначив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.

Довідка

Державна реєстрація сортів здійснюється в Україні шляхом експертизи на відповідність критеріям відмінності, однорідності, стабільності та за показниками господарської цінності сорту: урожайності, стійкості до хвороб, шкідників та екстремальних факторів середовища, якісних показників.

Лише за позитивними результатами двох тестів та відповідній назві сорт визнається таким, що не відповідає критеріям заборони поширення сортів в Україні, та заноситься до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, тому критерії є перепоною потрапляння на ринок низькоякісних сортів рослин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!