Агромаркет

Інвестиційні кредити для аграріїв поставлено на паузу через карантин

Довгострокові програми фінансування сільськогосподарського бізнесу після запровадження карантину поставили на паузу.

Про це повідомили банкіри під час круглого столу «Фінансування аграріїв в умовах карантину: кредитувати не можна заморозити», повідомляє «Фінансовий клуб».

«Попит на інвестиційні кредити, на лізинг дійсно впав. А от попит на обігові кошти, на фінансування у вигляді кредитних ліній, сезонних на один-два роки на посівну кампанію, зберігається», – зазначив виконавчий директор напрямку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Євген Заіграєв.

За словами банкірів, усі зусилля фермери направляють на посівну, а не на розширення бізнесу, тому зараз усі довгі інвестиції відклалися, усі заявки йдуть на обіговий капітал. «Можливо, інвестиційні кредити будуть потрібні в III кварталі», – спрогнозувала заступниця голови правління банку «Львів» Наталія Осадчій.

За її словами, дефіцит фінансування тепер є навіть у відносинах аграріїв з контрагентами. «Ми чуємо від клієнтів, що всі контракти з постачальниками, трейдерами вони укладають максимум до 1 серпня. У виняткових випадках – до 1 вересня тільки за умови гарної платіжної дисципліни в минулому», – розповіла вона.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!