Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Інвестори бояться вкладати в Україну через відсутність захисту своїх прав — експерти

Інвестори бояться вкладати в Україну через відсутність захисту своїх прав — експерти

Серйозною проблемою в Україні є захист прав інвесторів. Перед тим, як зайти на ринок, інвестор подумає, як він ці інвестиції забере.

Про це в інтерв’ю Аgravery.com повідомив фахівець КПМГ — партнер, керівник галузевої практики «Агробізнес» Олександр Гаврилюк.

«Для Doing Business потрібно працювати в цьому напрямку. Він включає і суди, і фізичну безпеку. Це ключове питання, яке потрібно вирішити, щоб дійсно піднятися в рейтингу. Це не просто адміністративний питання. Це — створення клімату довіри та виконання вимог. Наведу простий приклад: зараз заборонена виплата дивідендів за кордон. Багато інвесторів турбуються, як вони можуть інвестувати, якщо потім не зможуть забрати свої інвестиції назад. Для початку треба хоча б прибрати ці обмеження, відкрити виплату дивідендів», — сказав він.

За словами заступника директора відділу консультаційних послуг Юрія Шведа, якщо говорити про інвестиційну привабливість в АПК, то всі великі агрохолдинги хочуть залучити інвесторів на певну частку, але продати повністю — такий інтерес зустрічається рідко. У інвесторів є певний інтерес до міноритарних часток. Більш активний ринок активів поменше.

«Якщо говорити про сторонніх (нових) потенційних інвесторів (тобто не тих, які вже представлені на українському ринку), то у них є інтерес вже не до самих наділів/полів, а до переробки, транспортування, зберігання. Не завжди він реалізується, але є запити – і в іноземців в тому числі. Виростити, зберегти, транспортувати, продати — ось ця сфера викликає інтерес», — коментує Олександр Гаврилюк.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали