Агромаркет

Індустріальним паркам компенсують витрати за приєднання до інженерно-транспортних мереж

Індустріальним паркам компенсують витрати за приєднання до інженерно-транспортних мереж

Уряд затвердив новий  Порядок надання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків. Він передбачає надання коштів на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків, а також компенсацію за приєднання до інженерно-транспортних мереж.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Порядком надання державного стимулювання передбачено надання коштів ініціаторам створення або керуючим компаніям індустріальних парків для облаштування або будівництва інженерно-транспортної інфраструктури, а також часткове відшкодування вартості приєднання до електричних мереж.

Максимальний розмір стимулювання становить 150 млн грн, при цьому співфінансування робіт відбуватиметься у співвідношенні 50 на 50. Ініціатори створення або керуючі компанії індустріальних парків з деокупованих територій зможуть реалізовувати проєкти у співфінансуванні 80 на 20, тобто держава зі свого боку оплатить до 80 % кошторисної вартості робіт, але не більше 150 млн грн.

Також новий Порядок передбачає запровадження певних запобіжників. Кожен заявник бере на себе зобов’язання впродовж 3 років побудувати на території індустріального парку не менше 5000 квадратних метрів та залучити не менше 2 учасників. Якщо умови не будуть виконані, то заявник має повернути державі всі витрачені бюджетні кошти.

Для того, щоб скористатись програмою, необхідно: 

  • Подати заявку до уповноваженого банку до 15 серпня;
  • Банк перевірить заявку;
  • Міністерство економіки України перевірить документи та ухвалить рішення про надання допомоги;
  • У разі позитивного рішення — укладається договір;
  • Кошти будуть перераховані на спеціальний рахунок, а оплата відбудеться після того, як роботи будуть виконані, а заявник сплатить свою частину.

Для інвесторів індустріальні парки вирішують одразу кілька актуальних проблем: питання землі, підключення до мереж, наявності промислової будівлі та зниження вартості обладнання.

Адже це можливість резидентам парків:

  • не платити ввізне мито та ПДВ на обладнання;
  • не платити податок на прибуток впродовж 10 років за умови реінвестування;
  • отримати пільгову ставку податку на нерухомість та пільгову плату за землю (на розгляд місцевого самоврядування).

Раніше було ухвалено Стратегію розвитку індустріальних парків.