Агромаркет

Імпорт помідорів у 55 разів перевищив експорт

Протягом січня-червня 2019 року імпорт помідорів в Україні у 55 разів перевищив експорт. Це рекордний показник негативного торгівельного сальдо в цій категорії за останні 10 років.

При цьому експорт овочів закритого ґрунту також продовжує знижуватися, повідомили в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

Протягом І півріччя року Україна імпортувала 55 тис. тонн томатів, що на 15% більше, ніж торік за аналогічний період. Натомість експорт цієї продукції становить всього 0,97 тис. тонн, що втричі менше, ніж за аналогічний період минулого року.  

Експорт огірків також зменшився майже вдвічі порівняно з таким самим періодом 2018 року і склав 1,3 тис. тонн. А імпорт цих овочів зріс на 38% – до 7 тис. тонн.

Таку тенденцію директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва пояснює тим, що вітчизняним виробникам складно конкурувати з турецькою продукцією, оскільки витрати на газ та електроенергію в Туреччині набагато менші, ніж в Україні.

Крім того, Україна тривалий період була орієнтована на російський ринок.

«Наразі українські виробники овочів закритого ґрунту потребують квотування ввезень та впровадження торгового мита на імпортну продукцію», – зазначила Катерина Звєрєва.

На сьогодні основними імпортерами українських томатів та огірків залишаються Білорусь і Польща – країни, які в подальшому реекспортують українську продукцію, повідомив аналітик УПОА Семен Крамаренко.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!