Агромаркет

Group DF модернізувала черкаський «Азот»

Завершено модернізацію цеху М-5 черкаського «Азоту», шо входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, який виробляє сировину для виробництва аміачної селітри.

Про це повідомляє прес-служба Group DF.

«Масштабний проект з модернізації цеху М-5 тривав майже 1,5 року. У нього інвестовано 18 млн грн. Модернізація цеху дозволить полегшити і поліпшити весь процес виробництва, дасть можливість заощадити енергоресурси. Також завдяки реалізації цього проєкту, ми зменшимо знос технологічного обладнання. Мета модернізації – забезпечити надійну безперебійну роботу обох відділень цеху з виробництва слабкої азотної кислоти, яка є сировиною для виробництва аміачної селітри і карбамідо-аміачної суміші (КАС). Для того, щоб і далі нарощувати виробництво аміачної селітри і КАС, нам необхідна стабільна робота всіх агрегатів з виробництва слабкої азотної кислоти», – зазначив голова Правління ПрАТ« АЗОТ »Віталій Скляров.

Під час модернізації застарілу систему контролю і автоматики повністю замінили на сучасну розподілену систему управління технологічним процесом із застосуванням мікропроцесорної техніки.

«Головна перевага нової системи –  точність всіх вимірювань і легкість в управлінні виробництвом. Всі необхідні параметри в режимі реального часу відображаються на моніторах комп’ютерів центрального пульта управління», – підкреслив Віталій Скляров.

Після проведення пуско-налагоджувальних робіт нова розподілена система (РСУ) запущена в роботу у відділенні №1, де всього працює три агрегати з вироблення слабкої азотної кислоти.

Проєктна потужність всіх 10-ти агрегатів цеху М-5 – 3600 тонн слабкої азотної кислоти на добу. У виробничих планах підприємства на 2021 рік – стабільна і постійна робота 9-ти агрегатів. Ще один, після проведення капітального ремонту, стане запасним, оскільки на виробництві азотної кислоти постійно виконуються планові ремонти по черзі на всіх агрегатах.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет дозволив Nemiroff приватизувати підприємство «Укрспирту».