Агромаркет

Франція надасть українським аграріям генератори та насіння

Країни ЄС готові надати Україні 1,5 млрд євро допомоги.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик розповів під час двосторонніх зустрічей з міністерством сільського господарства Франції та французьким бізнесом про нагальні проблеми аграрного сектору України.

«По-перше, це забезпечення генераторами, по-друге, − насіннєвим матеріалом, по-третє, − обіговими коштами для проведення весняної посівної кампанії. Попередньо досядомовлено про те, що Французька республіка допомагатиме за усіма цими напрямами. Найближчим часом буде обговорено технічні деталі та тайм лайн цієї допомоги», − сказав Денис Башлик.

Заступник міністра пояснив як відбуватиметься розподіл допомоги між аграріями.

«У нас є вже успішний досвід розподілення допомоги між аграріями у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Зокрема, йдеться про роздачу тимчасових засобів зберігання зерна, яка здійснювалася через Державний аграрний реєстр. Процес був максимально прозорим. Думаю, що під час розподілу генераторів і насіннєвого матеріалу, ми підемо таким самим шляхом. Франція надала вже 100 генераторів, але потрібно розуміти, що пріоритетними будуть спочатку стратегічні об’єкти. Зі свого боку ми проводили опитування серед фермерів, загальний запит по генераторах складає понад 1000 шт., і ми намагатимемося вжити всіх заходів, щоб надати їм необхідну допомогу», − додав заступник міністра.

Нагадаємо, назвали найбільш економічні джерела електроенергії для аграріїв.