Техніка

Назвали найбільш економічні джерела електроенергії для аграріїв 

Застосування дизельного генератора в господарстві – це досить реальний, але не дуже перспективний варіант джерела живлення в разі відключення електроенергії. З потужним дизельним генератором можна працювати деякий час, утім, це відчутно позначатиметься на кишені. Та й під час війни немає гарантії, що пальне завжди буде в достатньому обсязі. Тому краще вже добре пошукати й знайти відносно новий тип генераторів – на твердому паливі.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«По суті, це топки, тепло з яких генерується на електроенергію. Там можна палити і дрова, і вугілля, і солому. Очевидно, що останній варіант стане в пригоді більшості аграріїв», – зазначають у статті.

Проте, якщо у власника господарства є твердий намір кардинально вирішити питання з резервним енергозабезпеченням господарства, то варто подумати про джерела природної генерації, наприклад, сонячні панелі.

«Маємо не один і не два приклади того, як фермери заробляють гроші, створивши власні сонячні електростанції. Зокрема, на Кропивниччині. Інвестиції у цю справу обчислюються сотнями тисяч, а то й мільйонами євро, проте наявність зеленого тарифу дає змогу досить вигідно продавати цю електроенергію державі. А в нашому випадку ще й бути певним того, що світло в господарстві та й у селах навколо буде завжди. Тому на наступний сезон варто було б зацікавитися цією темою детальніше», – радить видання.

Нагадаємо, Уряд спростив імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання.