Агромаркет

Євросоюз є найбільшим партнером України з експорту

Поділитись:
Євросоюз є найбільшим партнером України з експорту

Наразі ЄС є найбільшим партнером України з експорту: його частка у 2016 році склала 37,1% від загального експорту України. Зважаючи також на показники імпорту, загальний рівень торгівлі між Україною та Євросоюзом зріс на 8,1%.

Про це повідомило Представництво Європейського Союзу в Україні.

Після двох років падіння торгівлі через зовнішню агресію, глобальне зниження цін на сировину та потужну економічної кризу у 2016 році експорт з України до ЄС знову почав зростати – до 3,7% (загалом до $13,5 млрд). Ці процеси слід відбувалися на фоні чинного скорочення експорту з України до решти країн світу (за винятком ЄС) – на 8,9%.

Тим часом експорт до Росії у минулому році надалі знижувався доволі стрімко – на 25,6% – переважно через заходи, що їх ввела Росія проти України з метою обмеження торгівлі. Частка Росії у загальному обсязі експорту склала торік лише 9,9%.

Експорт сільськогосподарських товарів з України до ЄС користується безтарифними квотами, що означає можливість здійснення безмитного експорту низки сільськогосподарських продуктів до певної межі. Після перевершення цієї межі потрібно сплачувати імпортні мита для визначених сільськогосподарських продуктів. Водночас ЄС не застосовує жодних кількісних обмежень на експорт з України.

Хоча збільшення торгівлі наразі залишається помірним. Більш істотна активізація у торгівлі між Євросоюзом і Україною відбуватиметься – поступово – пізніше. Поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС буде повністю впроваджено протягом семи років – саме такий період передбачено Угодою про асоціацію.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями