Агромаркет

Єврокомісія створить електронну систему сертифікації для імпортної органічної продукції

Єврокомісія створить електронну систему сертифікації для імпортної органічної продукції

Європейська комісія запропонувала створити нову електронну систему сертифікації для імпортної органічної продукції.

Про це розповіла заступник міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час конференції Sourcing Organic from Ukraine 2016 у Франкфурті (Німеччина), передає прес-служба Мінагрополітики.

«Це допоможе простежувати продукцію під час транспортування для прозорості торгівлі та зниження ризиків шахрайства», – пояснила вона.

Постанова Єврокомісії про перехід на електронну систему сертифікації набере чинності протягом шести місяців, а запуск планується вже у квітні 2017 року.

За словами Ольги Трофімцевої, Мінагрополітики активно підтримує цю пропозицію, тому що це надасть можливість підвищити рівень довіри іноземних споживачів до якості української органічної продукції, а також значно знизить рівень витрат для наших контролюючих органів.

Заступник міністра також закликала європейських імпортерів бути не лише трейдерами, а й інвестувати у відповідну інфраструктуру та логістику для експорту органічної продукції з України.

Також було домовлено про постійний діалог з представниками Єврокомісії та національних регуляторів країн ЄС у галузі органіки з метою обміну інформацією, запобігання виникненню критичних ситуацій у двосторонній торгівлі та кращої координації політики в даній галузі.

 

Довідка

Близько 400 тис. га землі в Україні сертифіковано для органічного сільського господарства. Майже 300 фермерів займаються виробництвом органічної продукції, обсяги якої перевищують внутрішнє споживання. Більше 80% загального експорту органічної продукції йде до ЄС.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!