Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експортні котирування на українську кукурудзу досягли 5-річного максимуму

На початку поточного тижня експортні котирування на українську кукурудзу зросли до рекордного рівня з 2016 року.

Про це повідомляють аналітики Refinitiv у Телеграм-каналі, посилаючись на власний моніторинг, який компанія почала проводити з 2016 року.

Зростання кукурудзяних бенчмарков на світових майданчиках до 8-річного максимуму через несприятливі погодні умови в Західній півкулі і побоюваннях дефіциту пропозицій сприяли зміцненню цін на українське зерно.

Пропозиції щодо поставок кукурудзи з України в травні-червні досягали $288-290 за тонну на умовах FOB і $270-275 за тонну на умовах СРТ. Стрімкий рух ф’ючерсів обмежила кількість продавців на ринку, які вважали за краще не ризикувати і хотіли дочекатися стабілізації цін.

Зовнішній попит на українську кукурудзу незначно активізувався: на ринку з’явився інтерес найближчих імпортерів, а на внутрішньому ринку – попит для покриття укладених раніше контрактів для поставок до Китаю, Ірану і Південної Кореї. В умовах виснаження експортного потенціалу по пшениці, торгівля кукурудзою залишається високоліквідною.

Ціни пропозиції на українську кукурудзу нового врожаю також зміцнилися минулого тижня, додавши $15-18 за тонну. Тепер вони сягають $238-240 за тонну для поставок в жовтні-листопаді.

Після корекції на світових майданчиках експортні ціни на українську кукурудзу дещо знизилися, проте на ринку зберігається невизначеність перспектив попиту і сильна конкуренцією з зерном з США і Аргентини.

Нагадаємо, Україна посідає 4 місце в рейтингу світових експортерів кукурудзи. Також ми повідомляли, що Південна Корея закупила близько 50 тис. тонн української кукурудзи.