Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експортні ціни на український ячмінь досягають $212-215/тонна

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Торгівля ячменем у Чорноморському регіоні малоактивна через скорочення експортного потенціалу. Відтак, закупівельні ціни на внутрішньому ринку залишаються високими. Зокрема, ціна для поставки в Китай котирується з премією.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Телеграм-каналі.

Зазначають, що торгівля українським ячменем ведеться в основному невеликими партіями з Азовських портів, а пропозиції досягають $212-215/тонна FOB, що еквівалентно пропозиціям на панамакс партії.

«Експортний потенціал Чорноморських країн по ячменю скоротився на тлі активних відвантажень. Так, з початку сезону 2020/21 року експорт ячменю з України перевищив 3,5 млн тонн, що на 3% вище, ніж за аналогічний період минулого року. Експорт ячменю з Росії досяг 3,1 млн тонн, що на 80% більше за рік. Скорочення пропозицій і високі ціни змушують деяких імпортерів перемикатися на закупівлі ячменю з Австралії» – відзначають фахівці. 

Крім того, повідомляють, що обмежені обсяги ячменю на півдні РФ призвели до зростання закупівельних цін на базисі CPT глибоководні порти майже на 8% з початку жовтня. Окремі пропозиції досягли 15500 рублів без ПДВ, або $203/тонна на минулому тижні. Проте, український ячмінь також трохи зміцнився в ціні. Зокрема, ціна на ячмінь для поставок у Китай котирується з премією до $10/тонна, однак пропозиція такого продукту невелика.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ