Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експортні ціни на українську кукурудзу зростають

Несприятливі погодні умови в США і Південній Америці спричинили зростання ф’ючерсних котирувань на кукурудзу, внаслідок чого експортні ціни на українську кукурудзу як старого, так і нового врожаю.

Про це свідчать аналітики Refinitiv, посилаючись на дані власного моніторингу.

Ціни пропозицій з постачання української кукурудзи в травні-червні додали $10 за тонну і досягли $ 275-277 за тонну FOB. Українські трейдери сподіваються на відновлення імпортного попиту на кукурудзу в умовах очікуваного скорочення пропозиції з Бразилії. Крім того, на ринку спостерігалася активізація попиту на кукурудзу з метою покриття укладених раніше контрактів. Експортні котирування на українську кукурудзу на базисі СРТ-Одеса виросли до $256-258 за тонну.

Експортери також відзначають досить активний інтерес до української кукурудзі нового врожаю в період жовтень-листопад з боку Китаю, ціни пропозицій становлять $240-245 за тонну FOB. СРТ-ціни пропозицій на кукурудзу нового врожаю також істотно зміцнилися й знаходяться на рівні $225-230 за тонну заддля поставки в період жовтень-листопад.

Увага зернового ринку зосереджено на погодні умови й перспективи врожаю кукурудзи Західної півкулі, включаючи США і Бразилію, а також на можливі зміни попиту і торгових потоків.

Нагадаємо, експорт української кукурудзи перевищив 18 млн тонн.