Агромаркет

Експорт української агропродукції в І півріччі зріс на 28%

Експорт української агропродукції в І півріччі зріс на 28%

Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу за січень-червень 2017 року досяг $10,9 млрд, або 25,2% всього зовнішньоторговельного обігу України.

Про це повідомили у Мінагрополітики з посиланням на офіційну статистику.

При цьому експорт продукції аграрного сектору становив $8,8 млрд, або 42,5% від загального експорту України, імпорт – $2,1 млрд, або 9,4% від загального імпорту України.

Сальдо позитивне склало $6,7 млрд. Аграрний експорт порівняно з аналогічним періодом зріс на 28%, або на $1,9 млрд.

«Ми раді бачити закріплення географічної структури експорту з лідерством країн Азії з 40,4% в структурі експорту, країнами Європейського Союзу – 31,6% та Африки – 17,9%», – підкреслила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Вона додала, що в ТОП-5 країн, до яких експортувалась українська аграрна продукція входять Індія ($1 млрд), Єгипет ($862 млн), Нідерланди ($588,5 млн), Іспанія ($584,3 млн), Туреччина ($485,2 млн).

«Три найбільш вагомі товарні групи в нашому аграрному експорті на сьогодні це зернові культури – 37,8%, олія – 27,9% та насіння олійних культур – 8%», – зазначила Ольга Трофімцева. – Але при цьому ми відмічаємо й збільшення частки переробленої харчової продукції та певних нішевих продуктів в загальному експорті, наприклад, за рахунок продукції птахівництва, овочівництва та інших».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!