Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експорт українського зерна не перевищить зазначені в Меморандумі обсяги

Озима пшениця

Українська зернова асоціація не бачить передумов для перевищення в поточному сезоні граничних обсягів експорту, зазначених в додатках до Меморандуму між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та учасниками ринку.

Про це повідомляє прес-служба УЗА.

Як зазначають в Асоціації, темпи експорту зерна значно нижчі від минулорічних показників, що зумовлено кон’юнктурою світових ринків. 

УЗА очікує, що експорт пшениці в поточному сезоні не перевищить 16 млн т, що значно нижче від обсягу визначеного в Додатку до Меморандуму в розмірі 17,5 млн т. Експорт кукурудзи в поточному сезоні не перевищить 22 млн т, що теж значно нижче граничного обсягу визначеного в Додатку до Меморандуму – 24 млн т. Загалом експорт зернових та олійних в 2020/2021 МР за оцінками УЗА складе всього 46,8 млн т у порівнянні з 62 млн т експорту в рекордному 2019/2020 МР. 

Нагадаємо, зростання світових котирувань підтримало ціни на українську пшеницю. Ми поавдомляли, що Україна може наростити в 2-3 рази експорт зерна до Китаю. Також ми писали, що за прогнозами ФАО світові запаси зернових скоротяться до 7-річного мінімуму.

Журнали