Агромаркет

Експорт олійних культур зріс майже на чверть

Протягом січня-вересня поточного року Україна експортувала олійних культур на $1,649 млрд, що на 23,2% перевищує аналогічний показник минулого року,

Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

За його словами, за результатами дев’яти місяців поточного року лідируючу позицію за обсягами експорту товарів цієї групи посідає ріпак. Його продали за кордон 2,3 млн тонн на суму $911 млн. Експортні поставки понад 2,1 млн тонн сої принесли вітчизняним агровиробникам виручку у $683 млн. Вартість експорту 71 тис. тонн насіння соняшнику склала понад $29 млн.

«Характерною ознакою січня-вересня 2019 року стало подальше посилення європейського вектору у вітчизняному експорті олійних культур. Загалом країни – члени ЄС закупили в Україні близько 63,9% продукції цієї групи», – зазначив науковець.

Німеччина, яка торік вперше за останні роки очолила рейтинг найбільших імпортерів вітчизняних олійних, впевнено утримує лідируючу позицію. Її частка у загальному експорті цієї продукції становить 18,7%. Загалом за дев’ять місяців 2019 року ця країна закупила українських олійних культур на суму $312 млн.

Другу позицію за цим показником посіла Туреччина з питомою часткою 16,4%, на третій опинилася Бельгія – 13,5%. Відчутно менші закупівлі олійних культур здійснюють Нідерланди (9,7%), Єгипет (7,3%), Франція (7,1%), Білорусь (5,1%) та Польща (4,7%).

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!