Агромаркет

Експорт агропродукції за півроку скоротився на понад 40%

Експорт агропродукції за півроку скоротився на понад 40%

Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2022 року становив 10 млн 107 тис. дол. США. Це на 703 мл дол. США (майже на 7%) менше відповідного показника 6 місяців 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

За словами старшого наукового співробітника відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдана Духницького, основне зниження обсягів вітчизняного експорту почалося з березня – після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Якщо протягом березня-червня 2021 року український аграрний експорт становив 7 млн 473 тис. дол. США, то за відповідний період 2022 року він зменшився на понад 40% – до 4 млн 431 тис. дол. США.

Продукція сільського господарства і харчової промисловості надалі домінує у структурі загального експорту – за 6 місяців поточного року її частка перевищила 44%.

Головними товарними групами в агропродовольчому експорті України у І півріччі 2022 року залишаються зернові (4235 млн дол. США), олії та жири (2754 млн дол. США), олійні культури (993 млн дол. США), залишки переробної промисловості (549 млн дол. США), м’ясо і субпродукти (456 млн дол. США).

Водночас зниження аграрного імпорту в Україну було більш відчутним. За січень-червень 2022 року за кордоном закупили агропродовольчої продукції на суму 2762 млн дол. США, тобто на 24% менше, ніж у відповідному періоді 2021 року.

«Україна продовжує здійснювати міжнародну торгівлю продовольством у надзвичайно складних умовах, спричинених російською агресією, тому зниження її показників стало наслідком негативного впливу багатьох пов’язаних з цим факторів. Нині основне завдання для українського агробізнесу, орієнтованого на експорт, полягає у мінімізації втрат й адаптації до постійних змін соціально-економічного середовища та низької прогнозованості кон’юнктури світових ринків», – підсумував Богдан Духницький.

Нагадаємо, станом на 8 серпня у 2022/2023 МР Україна експортувала 2 млн тонн зернових та зернобобових культур. Також ми писали, що на експорт піде близько 2 млн тонн українського ріпаку.