Агромаркет

Експерт порекомендував аграріям не збільшувати площі під цукровим буряком

Експерт порекомендував аграріям не збільшувати площі під цукровим буряком

Навряд чи у 2024 році відбудеться різке скорочення посівних площ під цукровим буряком. Адже наразі багато господарств зарезервували під цю культуру певні земельні площі, закупили насіння, ЗЗР тощо. 

Про це в статті для журналу The Ukrainian Farmer повідомив директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.

«Хто ще до кінця не визначився, скільки відводити під солодкі корені, варто ще раз прорахувати всі ризики, що виникають з ухваленням обмежень щодо імпорту українського цукру до ЄС. Принаймні я б рекомендував аграріям лишитися на рівні тогорічних посівних площ і не збільшувати їх», – зазначив фахівець.

Олександр Коротинський пояснив, що за надлишку цукру на ринку цукрові заводи точно не підуть на збільшення закупівельних цін на цукрові буряки й перегляд формул у бік збільшення витрат на сировину. Навіть якщо буряки перероблятимуть за давальницькою схемою, аграрії отримають цукор, у якого немає перспективи значно подорожчати. 

«Кожне господарство має розуміти: чим нижчою буде собівартість готової продукції, тим вони будуть конкурентнішими на ринку. Тому аграріям потрібно зробити все можливе, щоб витрати на виробництво цукрових буряків цього року не збільшувались», – додав він. 

Нагадаємо, рішення ЄК щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу. Також ми писали, коли очікувати періоду низьких цін на цукор.