Агромаркет
Головне:
Агромаркет

ДПЗКУ не виставлятимуть на приватизацію

Приватизація Державної продовольчо-зернової корпорації України наразі є недоцільною.

Про це під час онлайн-конференції повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Він зазначив, що наразі ведеться дискусія щодо можливості приватизації Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДКПЗУ).

«На даний момент, з нашої точки зору, це неможливо і недоцільно, враховуючи те, що там був великий китайський кредит, взятий у 2013 році і є прямі державні гарантії», – підкреслив Ігор Петрашко.

За його словами, якщо віддати таку компанію на приватизацію, держава відразу ж має віддати велику суму, щоб розрахуватися із Китаєм за кредитом, що наразі не відповідає економічним та іншим пріорітетам держави.

«На даний момент ми намагаємося відновити нормальну діяльність ДКПЗУ для того, щоб вона могла самостійно розрахуватися за китайським контрактом. Також проводяться переговори із китайською стороною для того, щоб знайти порозуміння», – підсумував Ігор Петрашко.

Як відомо, у 2012 році ДПЗКУ залучила кредит від Експортно-імпортного банку Китаю на суму $3 млрд, з яких було використано $500 млн. При цьому $1 млрд знаходиться на депозитному рахунку в «Укрексімбанку». Ще $1,5 млрд зберігаються в китайському банку. Головною умовою надання цього кредиту було зобов’язання української компанії постачати 2-4 млн тонн зерна на рік в Китай або через китайську корпорацію в інші країни.

Нагадаємо, в уряді розповіли, коли повноцінно запрацює агране міністерство.

Журнали