Досвідчені агрономи розкажуть про ефективну оптимізацію технології на форумі «ДЕНЬ АГРОНОМА»
Інтенсивне землеробство потребує значних витрат на гектар. Утім, за нинішніх цін на зерно такі витрати не виправдані, і працювати за звичною технологією для багатьох означає працювати «в мінус». Порушення ж технології також призводить до негативних наслідків: зменшення врожайності, погіршення стану грунту тощо.
Як відшукати баланс між витратами й майбутнім доходом, як оптимізувати технологію, щоб і зайвого не витрачати, і врожайність та якість зерна зберегти, на Всеукраїнському практичному форумі «ДЕНЬ АГРОНОМА. Вирощуємо на експорт» розкажуть досвідчені агрономи та керівники успішних агрокомпаній України, яким це вдалося.
Зокрема, про принципи зонування полів по групах продуктивності та зволоження, які на практиці допомагають визначити оптимальний рівень затрат та урожайності основних культур в «Контінентал Фармерз Груп», розкаже Степан Андрушко, начальник управління виробництва агрохолдингу.
Одна з найбільших статей витрат у більшості господарств – витарти на міндобрива. Через їхнє подорожчання аграріям доводиться ретельно рахувати, щоб прибавка врожаю, отримана від застосування міндобрив, покривала витрати на них. Як визначити окупні норми добрив під культури, із власного досвіду розповість Павло Янін, керівник відділу агрохімічних досліджень компанії «Епіцентр Агро».
Також на форумі своїм досвідом оптимізації системи живлення та захисту зернових, завдяки якій отримали заплановану врожайність, поділиться Анатолій Григорчук, співвласник ТОВ «Володимирівське».
А про основні аспекти вирощування сої в умовах воєнного стану та як «змусити» працювати азотофіксувальні бактерії на 100%, розкаже Ярослав Бай, головний агроном ПП «Агрофірма “Дзвони”». Саме на сою цього року роблять ставку багато сільгосппідприємств в Україні, тож такий досвід точно буде цікавим та корисним.