Агромаркет

Доповідь USDA для ринку кукурудзи виявилась нейтральною

Квітнева доповідь WASDE USDA не принесла на ринок кукурудзи суттєвих несподіванок. Як повідомила AgroTimes заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник, у своєму черговому звіті американські аналітики підвищили прогноз світового виробництва кукурудзи на 1 млн тонн –до 1,113 млрд. тонн зерна.

Обсяг світового виробництва збільшився за рахунок Європейського Союзу, де оцінка врожаю зросла на 1,631 млн тонн – до рекордних 66,631 млн тонн зерна, що було частково компенсовано зменшенням прогнозу виробництва кукурудзи в Індонезії на 800 тис. тонн – до 11,9 млн тонн відповідно. Зазначимо, що для Бразилії та Аргентини він залишився незмінним і склав відповідно 101 та 50 млн тонн.

Також на 87 тис. тонн (до 35,887 млн тонн) американські аналітики збільшили власну оцінку виробництва кукурудзи в Україні. Нагадаємо, що відповідно до попередніх даних, які були оприлюднені Держкомстатом нашої країни, врожай кукурудзи в Україні в сезоні 2019/20 МР оцінено у 35,849 млн тонн.

Одночасно із виходом доповіді WASDE USDA, бразильські аналітики CONAB оприлюднили власний черговий прогноз виробництва кукурудзи в країні. Ними було знижено прогноз першого врожаю кукурудзи, але одночасно збільшено другий. У результаті чистий приріст склав 1,778 млн тонн, і за новою оцінкою виробництво кукурудзи в Бразилії прогнозується на рівні 101,868 млн тонн зерна.

На тлі збільшення пропозиції, в сезоні 2019/20 МР американські урядові аналітики очікують на скорочення споживання кукурудзи в світі на 4,68 млн тонн – до 1,131 млрд. тонн, що, в свою чергу, стане причиною різкого збільшення рівня кінцевих запасів. Так, відповідно до їх квітневої оцінки, світові запаси зросли на 5,83 млн тонн в порівнянні з березнем цього року до позначки у 303,171 млн тонн зерна.

Обсяг кінцевих запасів в Китаї експерти USDA залишили на попередньому рівні, натомість збільшили їх рівень в Сполучених Штатах на 5,08 млн тонн – до 53,147 млн. Цей крок став наслідком різкого скорочення внутрішнього споживання в країні. Так, відповідно до квітневої оцінки, воно зменшено на 5,207 млн тонн до позначки у 308,371 млн, переважно за рахунок зниження попиту з боку виробників етанолу. Зокрема, за даними EIA, протягом тижня, який закінчився 3 квітня, середньодобовий обсяг виробництва етанолу в США знизився до найнижчого показника з моменту появи даних і склав 672 тис. барелів на день.

«Збільшення прогнозу світової торгівлі кукурудзою було вкрай незначним і склало лише 0,6 млн тонн, наразі вона оцінюється експертами USDA у 174,107 млн тонн, оскільки, збільшення прогнозу експорту на 500 тис. тонн Аргентиною та на 700 тис. тонн Європейським Союзом, було частково компенсоване його зменшенням на 500 тис. тонн зерна Росією», – зазначила Марія Колесник.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!