Агромаркет

До Держземкадастру внесено близько 80% інформації по землі

До Держземкадастру внесено близько 80% інформації по землі

Наразі до Держземкадастру внесено близько 80% інформації по землі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Ситуація із державними землями краща, ніж з комунальними та приватними. Для прикладу,  близько 32 млн гектарів які перебувають у приватній власності, 27 млн відображенні в земельному кадастрі. Власники можуть розпоряджатися земельною ділянкою тільки після внесення її до Держземкадастру. Адже це сприяє встановленню високої ціни, та продажу земельної ділянки на вигідних умовах», – зауважив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Він зазначив,  що у разі прийняття законопроекту 5600 очікується мінімальне податкове зобов’язання на земельну ділянку. Адже це рішучий та важливий  крок, щоб подолати тінізацію безпосередньо в земельних відносинах.

«Суть законопроекту в тому, що легальні орендарі земельних ділянок не нестимуть додаткового податкового навантаження, а у разі тіньового обробітку доведеться заплатити різницю. Тому ми продовжуємо активну роботу по взаємодії інспекторів Держгеокадастру з громадами, щоб вони звертатися до органу та реєстрували  земельні ділянки територіальних громад», – підкреслив Тарас Висоцький. 

Нагадаємо, Мінагро, Держгеокадастр та НАЗК боротимуться з корупцією у земельних відносинах.