Агромаркет

Для садівників пропонують знизити ПДВ до 7% замість держдотацій

Для садівників пропонують знизити ПДВ до 7% замість держдотацій

Асоціація «Укрсадпром» ініціює внесення змін до Податкового кодексу щодо зменшення до 7% ставки ПДВ для сільськогосподарських підприємств, зокрема виробників плодово-ягідної продукції та горіхів.

Це стане більш дієвим механізмом підтримки галузі, переконані в «Укрсадпромі». Це питання керівництво асоціації вже обговорило з депутатами комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

За розрахунками асоціації, запровадження зниженої ставки ПДВ у розмірі 7% сприятиме очікуваному зростанню бюджетних надходжень приблизно від 12% до 25%.

Крім того, це дозволить виробникам заощадити 13% коштів, які вони повинні були сплатити податком на додану вартість, що дозволить акумулювати приблизно 125 млн грн для використання їх на розвиток виробництва (закупівля саджанців, закладання нових насаджень, витрати на добрива, засоби захисту рослин, технічна і технологічна модернізація виробничого процесу та інші), знижуючи собівартість вирощуваної продукції.

За даними «Укрсадпрому», скасування спецрежиму ПДВ і впровадження у 2017 році механізму дотацій сільгосптоваровиробників не мало очікуваного ефекту для садівничої галузі. Існуючий механізм нарахування та виплати держдотацій фактично призвів до дотування виробниками плодово-ягідної продукції інших галузей сільського господарства, а непрогнозованість виплат не дозволяє садівникам планувати виробничу діяльність, що призводить до росту споживчих цін.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!