Агромаркет

Для бізнесу скасовано обмеження купівлі валюти за кредитні кошти

8 серпня набула чинності постанова Нацбанку, що скасовує обмеження купівлі іноземної валюти за рахунок кредитних коштів у гривні. Таке рішення ухвалено в рамках валютної лібералізації.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

«Зазначене послаблення дасть змогу підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час», – ідеться в повідомленні.

Удосконалено також валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. Банки зобов’язані завершувати нагляд за експортними операціями впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання від Національного банку інформації про зміну обслуговуючого банку в митній декларації клієнта.

Це дозволить уникати подвійного контролю клієнтської операції. Крім цього, уточнено порядок здійснення нагляду за імпортними операціями у випадку зміни обслуговуючого банку в митній декларації.

Нагадаємо, в рамках валютної лібералізації з початку 2019 року скасовано вже понад 30 валютних обмежень. Зокрема, було повністю скасовано обов’язковий продаж валютних надходжень бізнесом, попереднє резервування гривні для купівлі валюти та обмеження на репатріацію дивідендів за кордон.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!