Агромаркет

ДФС ініціює звільнення від оподаткування ПДВ операцій із постачання зернових та олійних

ДФС ініціює звільнення від оподаткування ПДВ операцій із постачання зернових та олійних

Державна фіскальна служба (ДФС) запропонувала звільнити від сплати ПДВ операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових культур, насіння олійних та олій рослинного походження.

За попередніми розрахунками, у випадку реалізації цього рішення втрати аграрного сектору складуть близько 50 млрд грн, наголошує Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

Натомість ДФС пропонує частково компенсувати завдані збитки за рахунок державної підтримки.

Наразі сільгоспвиробники закладають в ціну товару сплачений ПДВ у розмірі 20%. У разі скасування оподаткування аграрії також звільнятимуться від бюджетного відшкодування суми сплаченого податку. Це своєю чергою призведе до фінансових втрат аграріїв та збільшення собівартості виробленої продукції, зауважили у ВАР.

Сільгоспвиробникам буде невигідно експортувати зернові та олійні, оскільки ціни на світовому ринку при цьому залишатимуться незмінними. А зростання пропозиції всередині країни призведе до зниження закупівельних цін на ці культури на внутрішньому ринку.

ДФС визнає, що відповідний крок призведе до втрат виробників зернових та олійних, тому пропонує для часткової компенсації збитків запровадити державну підтримку.

Однак, згідно з даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, станом на 27 грудня 2018 року передбачені програми державної підтримки були виконані лише на 31%: з формально виділених аграріям 6,354 млрд грн вони отримали лише 1,951 млрд грн, підкреслили у ВАР.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!