Агромаркет

Держпродспоживслужба пропонує безкоштовно перевірити агропродукцію на наявність ГМО

Держпродспоживслужба пропонує безкоштовно перевірити агропродукцію на наявність ГМО

Суб’єкти господарювання, які бажають отримати інформацію щодо виявлення, наявності (присутності) незареєстрованих генетично модифікованих організмів в посівах сільськогосподарських культур або зібраному врожаю, мають можливість відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» звернутися до головних управлінь Держпродспоживслужби в областях з письмовою заявою про здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю)

Зазначимо, що в умовах військового часу такий позаплановий захід проводиться виключно за бажанням суб’єкта господарювання. 

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби України. 

Аналітичні дослідження відібраних під час проведення державного нагляду (контролю) зразків на якісне виявлення (присутність) ГМО проводяться виключно в акредитованих лабораторіях Держпродспоживслужби.

Завдяки універсальності наявних тест-систем (однак кількість таких тест-систем обмежена) фахівці лабораторії можуть проводити дослідження таких ризико-небезпечних сільськогосподарських культур, як, соя, кукурудза, пшениця, соняшник, ріпак.

Дослідження на наявність (присутність) незареєстрованих ГМО в посівах сільськогосподарських культур та зібраному врожаю проводяться безкоштовно.

З огляду на вказане, Держпрожспоживслужба рекомендує з усіх питань стосовно проведення таких заходів, звертатися до фахівців головних управлінь Держпродспоживслужби в областях.

Разом з тим у Службі повідомляють, що порушення вимог Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» і прийнятих на його основі нормативно-правових актів тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, на Волині почали виявляти ГМО методом ПЛР у режимі реального часу. Також ми писали, що в Україні хочуть підвищити штрафи за нелегальне використання ГМО.