Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Державна програма зі здешевлення кредитів діятиме за трьома напрямами

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У державному бюджеті на 2020 рік зафіксована сума у 4,2 млрд грн на підтримку аграрної галузі, з яких 1,2 млрд грн передбачається виділити на програму зі здешевлення кредитів.

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.  

Зокрема, програма включатиме:

  • компенсацію відсотків за кредитами для сільгосппідприємств, які мають щорічний оборот до 20 млн грн. Цей напрям не матиме обмежень щодо цільового використання кредитів. Держава компенсуватиме до 1,5% облікової ставки НБУ, кінцева вартість кредиту для сільгоспвиробника не перевищуватиме 5%;
  • компенсацію відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва, в тому числі «нішеві» напрями – вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Передбачається, що сума кредитів не має перевищувати 10-15 млн грн;
  • компенсацію відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель с/г призначення. Напрям буде розповсюджуватися на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не буде перевищувати 5 млн грн на рік.

Відповідні положення було обговорено під час наради заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з представниками Нацбанку, інших фінустанов, обласних департаментів ОДА з агропромислового розвитку та сільгоспвиробниками.

«Спільно з профільними асоціаціями та уповноваженими банками ми напрацьовуємо алгоритми державної підтримки кредитування в АПК за трьома напрямами. Ми зберегли кредитування малих виробників, адже фокус державної аграрної політики – саме на підтримці малого та середнього бізнесу», – зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, також передбачено відшкодування кредитів на тваринництво і на купівлю земель сільськогосподарського призначення. Порядки використання коштів за цими напрямами будуть прийняті впродовж лютого.

На сьогодні в Україні діють 38 уповноважених банків, через які реалізується програма державної підтримки сільгоспвиробників.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!