Агромаркет

Держава у смартфоні: змінено норми використання касових апаратів

Верховна Рада схвалила законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів.

«Документ передбачає можливість використання класичного та програмного реєстратора розрахункових операцій (РРО), відсутність монополії чи обмежень з боку держави на розробку програмних РРО, а також реєстрацію програмного РРО через електронний кабінет», – ідеться в повідомленні.

Норма про «кешбек» набуває чинності з 1 жовтня 2020 року. Вона передбачає, що споживач, який здійснив покупку на суму понад 100 грн та отримав чек, може перевірити його на автентичність, а якщо виявиться, що розрахунковий документ в електронній формі не переданий контролюючим органам, – написати скаргу, на підставі якої може бути призначена перевірка.

Якщо порушення порядку розрахункових операцій підтвердиться, продавця оштрафують, а покупцю повернуть 100% вартості придбаних товарів.

Також вводиться застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% від суми при першому порушенні і 150% при кожному наступному), які наразі застосовуються в обмеженому розмірі.

Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп починають діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку ІІ групи з 1,5 до 2,5 млн грн.

Вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізичних осіб (не суб’єктів підприємницької діяльності) та платників єдиного податку І групи.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!