Агромаркет

Депутати хочуть зобов’язати виробників маркувати молоковмісні продукти

Депутати хочуть зобов’язати виробників маркувати молоковмісні продукти

У Верховній Раді 30 вересня зареєстровано проєкт Закону № 2188 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підтримання реалізації натуральних молочних продуктів)».

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, чинне законодавство України не в повній мірі врегульовує відносини щодо отримання споживачем однозначної за своїм змістом інформації про продукт. Введення нового терміну «молоковмісні продукти», а також маркування таких продуктів дає право споживачу чітко знати, що такі продукти вироблені з молочної сировини і з використанням сировини немолочного походження та містять харчові добавки та/або рослинні замінники, які частково або повністю замінюють складові молока (молочний жир, молочний білок, лактозу).

Законопроєктом встановлюється чітке розмежування між молочними продуктами та продуктами, які містять замінники молочних складових, через введення терміну «молоковмісні продукти» та встановлення обов’язку виробників молочної продукції чітко дотримуватися вимоги про найменування виробленої продукції в залежності від її складників.

Крім цього, у законопроєкті конкретизуються правові підстави застосування механізму державного регулювання закупівельних цін на молоко.

Законопроєкт розроблений для створення правових умов для прозорої й ефективної діяльності виробників молочної продукції різних видів, унеможливлення підміни понять та зловживань і фальсифікацій молочної продукції, а також для однозначного та повного інформування споживачів про придбану ними продукцію, наголошується у пояснювальній записці.

Проєкт закону ініціювали народні депутати Андрій Деркач, Валерій Дубіль, Андрій Іванчук, Михайло Папієв, повідомляється на порталі Верховної Ради.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!