Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Депутати пропонують ввести державний контроль за ГМО-продукцією

Депутати пропонують ввести державний контроль за ГМО-продукцією

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про державний контроль за генетично модифікованою продукцією у сільському господарстві та харчовій промисловості» (№7186).

Про це повідомляє прес-служба одного з авторів проекту закону народного депутата Олега Кулініча.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект встановлює правове регулювання для здійснення державного контролю за дореєстраційними випробуваннями ГМО, державною реєстрацією ГМО, розміщенням ГМО та ГМ-продуктів на ринку, включаючи вирощування, переробку, використання в якості харчових продуктів та кормів.

Окрім того, документ визначає повноваження органів державної влади у сфері поводження з ГМО. Законопроект також встановлює пряму заборону на розміщення на ринку незареєстрованих ГМО,  пропонує процедуру реєстрації ГМО та їх розміщення на ринку.

Документ встановлює чіткі вимоги до маркування ГМ-продукції та запроваджує правила щодо її простежуваності, які не дозволять вводити споживача в оману.

Законопроектом пропонується передбачити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил генно-інженерної діяльності та поводження з ГМО.

«Зараз в Україні фактично відсутній контроль за виробництвом та розповсюдженням генно-модифікованої продукції, немає правил регулювання на жодному з етапів: починаючи від наукових досліджень у цій галузі і закінчуючи реалізацією готової ГМО-продукції», ‒ зазначив Олег Кулініч.   

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали