Агромаркет

Депутати пропонують удвічі збільшити мито на експорт ВРХ

Депутати пропонують удвічі збільшити мито на експорт ВРХ

Народні депутати подали до Верховної Ради законопроект «Про експортне мито на живу худобу та шкіряну сировину» (щодо врегулювання ставок вивізного мита на велику рогату худобу)».

Якщо проект закону ухвалять, мито на експорт живої ВРХ зросте до 20%. Це, на думку авторів законопроекту, прискорить розвиток аграрного сектору і вирощування поголів’я худоби зросте.

У пояснювальній записці йдеться, що ставки вивізного мита на ВРХ згідно з УКТЗЕД, з 1 січня року після вступу України до СОТ зменшувались з 50% до 10%, і зафіксовані з 2016 року на рівні 10%.

Народні депутати переконані, що зниження ставок мита з 2015 року призводить до скорочення поголів’я ВРХ в Україні. Так, за даними Держстату, торік в Україні налічувало 2,108 млн корів. А 2014 року їх було 2,508 млн голів. Загалом поголів’я ВРХ в Україні в 2017 році нараховувало 3,682 млн голів, тоді як 2014 року – 4,534 млн.

Автори законопроекту зазначають, що за даними Державної фіскальної служби, обсяги експорту ВРХ торік склали 26,26 тис. тонн. А виручку вдалося отримати у розмірі $37,76 млн. При цьому експортне мито склало 64,81млн грн.

milkua.info

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!