Агромаркет

Депутати перенесли скасування відшкодування ПДВ під час експорту ріпаку й сої

Депутати перенесли скасування відшкодування ПДВ під час експорту ріпаку й сої

Верховна Рада відстрочила введення норми щодо скасування відшкодування ПДВ під час експорту соєвих бобів із вересня 2018 року, а ріпаку ‒ з 1 січня 2020 року, повідомили в УКАБ.

За відповідні зміни в законопроекті № 6776-д Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році сьогодні проголосували 274 народних депутата.

Відповідно до прийнятої правки, тимчасово звільняються від оподаткування ПДВ вартість операції з вивезення за межі митної території України в режимі експорту: з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року ‒ соєвих бобів, з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року ‒ насіння ріпаку.

Щодо насіння соняшнику відшкодування ПДВ під час експорту залишається.

«У результаті миттєвої реакції всього аграрного сектора про внесення поправки № 180 до Податкового кодексу щодо скасування експортного ПДВ на сою, ріпак, соняшник і активного висвітлення цього питання, сьогодні депутати зробили крок назад і проголосували, на їх погляд, за компромісне рішення, ‒ вважає генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький. ‒ Але це можна вважати лише проміжною перемогою аграріїв, адже в аграрному секторі планування здійснюється на три-п’ять років, і ці зміни не є корисними на тривалий час для сектора».

За його словами, аграрії й надалі переконуватимуть депутатів економічними аргументами і розрахунками, що вторгнення в конкуренцію матиме негативний довгостроковий ефект на весь сектор.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!