Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціни на вітчизняний ріпак нового врожаю в порту залишаються на рівні $400/тонна

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Рясні опади покращують стан посівів та прогноз врожаю ріпаку в Україні, яка є основним його імпортером до ЄС, втім, ціни на ріпак нового врожаю в порту залишаються на рівні $400/тонна.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

Разом з тим виробники не поспішають контрактуватися, оскільки у січні форвардні ціни на цю продукцію сягали $420/тонна, а котирування рослинних олій знаходилися на такому ж рівні, як зараз.

Тим часом серпневі ф’ючерси на ріпак на Euronext наприкінці тижня опустилися на 5 євро/тонна, до 369,75 євро/тонна, хоча доларова ціна залишилася на рівні $411,3/тонна завдяки зміцненню курсу євро.

«Минулого тижня на тлі зняття карантинних обмежень в більшості країн ціни на нафту марки Brent  виросли до $37,5/барель, що підтримало ринки рослинних олій. Одночасно ціни на американську сою та канадську канолу залишаються під тиском поганих відносин з Китаєм, який може суттєво скоротити їх імпорт, що призведе до збільшення пропозицій каноли на ринку ЄС та створить додатковий тиск на котирування ріпаку нового врожаю, навіть попри зниження прогнозу виробництва ріпаку в ЄС», – ідеться вповідомленні.

На ціни також тисне збільшення експертами IGC у травневому звіті в порівнянні з квітневим прогнозом запасів ріпаку в ЄС (крім Великобританії) у 2020/21 МР з 0,9 до 1,2 млн тонн, що відповідатиме минулорічному рівню. Проте зниження прогнозу імпорту ріпаку до ЄС з 6 до 5,9 млн тонн дещо підтримало ринок.

Нагадаємо, майже весь ріпак у поточному МР Україна експортувала до ЄС.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: