Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціни на українську пшеницю ростуть

Ціни на українську пшеницю 2 та 3 класу на умовах продажу CРТ-порт зростають на 170-400 грн/т під впливом котирувань на світових біржах.

Про це повідомляють аналітики компанії G.R. Agro.

Зростанню цін сприяли посуха в Бразилії і США, наслідки якої можуть призвести до зниження світового виробництва зернових. Крім того, інформація про можливе зниження врожаю в Європі з огляду на похолодання в попередній період і недостатнє зволоження грунту, надавали підтримку цінам.

Підвищення цін переробних підприємств з минулої п’ятниці склало 300-400 грн/т, що було обумовлено відповідними тенденціями в портах, а також бажанням підприємств залучити необхідні обсяги для роботи.

Аналітики прогнозують подальше зростання цін на пшеницю під тиском зовнішніх та внутрішніх чинників.

Фуражна пшениця дорожчала під впливом зовнішних чинників, а також з огляду на обмаль пропозицій на внутрішньому ринку. Зростання цін в портах з минулої п’ятниці складало до 410 грн/т в гривневому еквіваленті та до 13 USD/т у валютному.

Переробний сектор в умовах конкуренції з експортерами, а також з огляду на обмежену кількість пропозицій повинен був підвищувати ціни для збереження темпів поставок зернової. З п’ятниці ціни зросли до 6650-7670 грн/тонну (+300-400 грн/тонну), СРТ-підприємство.

На думку аналітиків, обмаль пропозицій буде підтримувати ціни та сприяти їх зростанню.

Нагадаємо, G.R. Agro впроваджує систему безоплатного зберігання зерна. Також ми повідомляли, що експорт української пшениці досягнув майже 15 млн тонн.