Агромаркет

Ціни на сою в Україні продовжують знижуватись через зростання пропозиції з Південної Америки

Ціни на сою в Україні продовжують знижуватись через зростання пропозиції з Південної Америки

Завершення збору врожаю сої в Бразилії та Аргентині та активізація експорту продовжує обмежувати експортний попит на сою в Україні та США, що веде до зниження цін.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade

Експортні ціни на сою з ГМО продовжують знижуватися на фоні скорочення кількості компаній, що займаються закупівлею. Наразі ціна становить приблизно 410 $/т або 18500-19000 грн/т з доставкою в порти Дунаю, а закупівлі в портах Чорного моря практично відсутні, оскільки термінали вже готуються приймати ріпак та ячмінь нового врожаю. Експортери також пропонують за сою приблизно 420-440 $/т з доставкою в Польщу та Румунію, але вартість доставки залишається на рівні близько 60-80 $/т, що не дозволяє вигідно експортувати в цьому напрямку.

Переробники також швидко відреагували на падіння експортного попиту та знизили ціни на закупівлю сої з ГМО на 500-1000 грн/т з початку місяця до 17000-18500 грн/т з доставкою на завод. Однак вони все ще мають труднощі з реалізацією шроту та жмиху. Зростаючий попит на соєву олію, яка подорожчала слідом за соняшниковою, підтримує ціни на сою.

Експортні ціни на сою без ГМО також знизилися до 450-460 $/т або 20800-21000 грн/т з доставкою в порти Дунаю. Також спостерігається невелике зростання попиту на поставки на західний кордон за цінами близько 450-465 $/т DAP Польща, Угорщина.

Вчора на біржі в Чикаго липневі ф’ючерси на сою впали на 1,7% до 424,5 $/т (-7% за місяць), а листопадові – на 1,4% до 410,3 $/т (-8,8%) на фоні сприятливих умов для посівів сої в США.

Початок поставок ріпаку нового врожаю збільшить поставки ріпакового шроту, що ще більше знизить попит на соєвий шрот у ЄС, що посилить тиск на ціни на сою в Україні, особливо враховуючи, що котирування на сою нового врожаю на 4% нижчі, ніж на старий.

Нагадаємо, ріпак та соя – найприбутковіші культури.