Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціни на соняшник з доставкою на завод обвалилися на 20-25%

Ціни на соняшник з доставкою на завод обвалилися на 20-25%

На ринку соняшника в Україні наприкінці сезону несподівано з’ясувалося, що нікому не потрібний дорогий соняшник, і майже всі переробники зупинили його закупівлю, оскільки не можуть реалізувати запаси соняшникової олії за високою ціною.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

Внаслідок цього у травні закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод обвалилися на 20-25% до 20-20,5 тис. грн/т. Якщо попит на соняшникову олію не відновиться, то ціни можуть знизитися до 18000-19000 грн/т.

 Наприкінці сезону у виробників залишилися незначні запаси соняшника, а переробники мають великі запаси нереалізованої соняшникової олії, тому лише після її реалізації зможуть продовжити закупівлю соняшника, коли зрозуміють, яку найвищу ціну за нього можна платити, щоб мати додатню маржу переробки. При цьому більшість заводів планують спочатку провести переробку ріпаку нового врожаю, і тільки після цього почати переробку соняшника старого та нового врожаю.

Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою у червні – липні знизилися до 1450-1480 $/т FOB, проте ціни попиту не декларуються, хоча окремі покупці озвучують рівень 1270-1300 $/т FOB. Найбільший попит покупців спостерігається на поставки олії з нового врожаю, ціни на які становлять 1150-1200 $/т FOB.

Нагадаємо, географія вирощування соняшнику швидко зростає.

Журнали