Агромаркет

Ціни на сільгоспкультури на світових біржах обвалилися

Ціни на сільгоспкультури на світових біржах обвалилися

Погода залишається основним визначальним чинником на ринках зернових та олійних культур.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

Новини про посуху в Бразилії на посівах кукурудзи другого врожаю компенсували дані про прискорення сівби та прогнози рясних опадів протягом тижня в США, Канаді, Європі та країнах Причорномор’я, які обвалили ціни на сільгоспкультури на світових біржах.

В усіх аграрних регіонах США (навіть на Північних та Південних рівнинах) пройшли гарні дощі, які поповнили запаси ґрунтової вологи та сприятливо вплинули на посіви. Вихідними в країні також йтимуть дощі, які сприятимуть сівбі.

За даними МСГ США, станом на 9 травня кукурудзою засіяно 67% запланованих площ (65% торік та 52% в середньому за 5 років), соєю – 42% (36% та 22% відповідно), ярою пшеницею – 70% (40% та 51%).

Кількість посівів озимої пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 1% до 49%, хоча торік таких було 53%.

Зливи та грози, які пройшли в Канаді в регіонах вирощування каноли та ярої пшениці, дозволять прискорити сівбу.

За даними моніторингу FranceAgriMer, у Франції станом на 3 травня кукурудзою засіяно 89% запланованих площ (74% минулого тижня та 76% торік на цю дату).

Погода в Україні також сприяє сівбі та розвитку посівів ярих та озимих культур.

За даними АПК України, станом на 6 травня ярими зерновими, зернобобовими та технічними культурами засіяно 8,02 млн га або 51,6% від запланованих 15,51 млн га.

Опади, що вихідними пройдуть по всій території України, та підвищення температури повітря до 18-20 градусів дозволять фермерам прискорити темпи сівби.

Нагадаємо, українські аграрії цього року можуть отримати рекордний врожай пшениці. У компанії «Верес» змінили ширину міжрядь і норму висіву озимої пшениці.