Агромаркет

Ціни на ріпак почали поступово відновлюватися після різкого падіння

Ціни на ріпак почали поступово відновлюватися після різкого падіння у березні, викликаного обвалом нафтових котирувань та зниженням попиту на біодизель через запроваджений карантин.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Так, серпневі ф’ючерси на ріпак на Euronext 5 травня виросли ще на 4,75 євро/тонна – до 369,75 євро/тонна, тоді як у березні вони опускалися до найнижчого за два роки рівня 341,25 євро/тонна. 

«Часткове скасування карантину країнами Європи збільшить попит на автомобільне пальне, зокрема й біопаливо. Але найбільше на ціни на ріпак наразі впливатиме скорочення виробництва в ЄС, де у поточному сезоні знову відчуватиметься дефіцит ріпаку, навіть попри зниження виробництва біодизеля», – йдеться в повідомленні. 

За прогнозом Strategie Grains, у 2020 року країни ЄС та Великобританія зберуть 17,02 млн тонн, тоді як у квітні цей показник оцінювали у 17,59 млн тонн, а у березні – у 17,85 млн тонн.  

На думку експертів, ціни на ріпак підвищаться після того, як Канада та Австралія завершать збирання каноли. Але прогнозовані значні запаси каноли в Канаді наприкінці червня 2021 року не дозволять суттєво вирости цінам на ріпак в ЄС протягом зими.

За відсутності погодних катаклізмів, які б суттєво вплинули на врожай, ціни на ріпак в ЄС не зможуть повернутися до рівнів минулорічної зими.

Також у Strategie Grains прогнозують, що завдяки високій маржі переробки наприкінці поточного сезону виникне дефіцит пропозицій ріпаку. Проте обсяг переробки в останньому кварталі сезону зменшиться внаслідок падіння попиту на біодизель, запаси якого доволі значні.

«Імпорт ріпаку до ЄС у 2019/20 МР в порівнянні з попереднім сезоном зросте приблизно на 47% – до 5,3 млн тонн. Україна через скорочення виробництва ріпаку до 2-2,2 млн тонн зможе експортувати до ЄС лише 1,8-2 млн т олійної в порівнянні з 3 млн т попереднього сезону», – вважають аналітики.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!