Агромаркет

Ціни на ріпак на світових ринках зростають, а в Україні – повільно знижуються

На європейському ринку ціна на ріпак має сильну тенденцію до зростання, хоч і з короткими періодами корекції. За тиждень, що минає, ф’ючерси на цю культуру на європейській біржі EuroNext додали 2,5 євро/тонна, що майже компенсувало корекцію минулого тижня до рівня 376 євро/тонна.

Ціни рухаються на фоні новин з полів країн ЄС, де очікується скорочення обсягів виробництва. Так, в Болгарії очікується валовий збір на понад 10% нижче попереднього року, а показники експорту з країни – на понад 15% нижче минулорічних.

Обсяги експорту з України також скорочуються високими темпами через активність експортерів на внутрішньому ринку. Ціни експортерів в Україні протягом останнього місяця знизилися на 150 грн/тонна через стримування продажів аграріями та укріплення національної валюти.

Як повідомив AgroTimes керівник аналітичного відділу товарної біржі КМЕ Анатолій Стоянов, ціни на ріпак мають потенціал подальшого зниження на внутрішньому ринку протягом найближчих двох тижнів.

«Зростання закупівельних цін можливе у випадку ослаблення курсу національної валюти та збільшення пропозицій від виробників. З огляду на достатньо високі обсяги запасів, активізації торгівлі можна очікувати вже у другій половині вересня. Продовжиться воно до кінця календарного року», – зазначив експерт.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!