Агромаркет

Ціни на олію позитивно вплинуть на вартість соняшника, - думка

Світовий ринок рослинних олій продовжує дивувати трейдерів. У січні ціни на пальмову олію зрівнялися з цінами на соєву олію, а в лютому соєва олія різко подорожчала, і ціни на неї тепер на 100 $/т вищі, ніж на соняшникову.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

Вони нагадали, що єгипетський GASC вчора провів міжнародний тендер по закупівлі 40 тис. тонн рослинних олій (зокрема 30 тис. тонн соєвої та 10 тис. тонн соняшникової) з поставкою протягом 5-25 квітня, а також внутрішній тендер по закупівлі 3 тис. тонн соєвої та 1 тис. тонн соняшникової олії з поставкою у квітні.

На міжнародному тендері найдешевшою була пропозиція 5,5 тис. тонн соняшникової олії за ціною 1463 $/т C&F та 6 тис. тонн соєвої олії за ціною 1567 $/т C&F, а на місцевому – партії 8 тис. тонн соєвої олії за ціною 1571,79 $/т C&F. Але після переговорів з трейдерами тендер по закупівлі місцевих олій скасували.

На міжнародному тендері GASC придбав 34,5 тис. тонн рослинних олій з поставкою протягом 5-25 квітня, зокрема:

– 5,5 тис. тонн соняшникової олії у компанії Aston за ціною 1463 $/т C&F;

– 11 тис. тонн соняшникової олії у компанії Agric SA за ціною 1463 $/т C&F;

– 12 тис. тонн соняшникової олії у компанії Vittera за ціною 1463 $/т C&F;

– 6 тис. тонн соєвої олії у компанії Belluno за ціною 1567 $/т C&F.

Закупівельна ціна соняшникової олії виявилася на 104 $/т нижчою, ніж соєвої, що підтримає ціни на українську соняшникову олію. Це позитивно вплине на закупівельні ціни на соняшник в Україні, які знизилися через скорочення попиту з боку переробників, що очікували зниження цін на рослинні олії, особливо соєвої, на тлі рекордного світового врожаю сої. Але прогнози врожаю сої продовжують знижувати, а ціни на соєву олію зростають, що найближчим часом надасть додаткової підтримки ринку соняшникової олії.

Нагадаємо, «Укролія» стала одним з найбільших експортерів органічної соняшникової олії.