Агромаркет

Ціни на нафту та зерно різко зросли

Відкрита агресія Росії проти України призвела до стрімкого зростання цін на нафту та зерно та обвалу фондових індексів.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

Зранку 24 лютого Росія провела ракетні обстріли аеродромів та військової інфраструктури по всій території України. Наземні війська атакували Україну з боку Білорусі та РФ. Початок повномасштабних військових дій може перерости у третю світову війну.

Світові фондові індекси, особливо російські, обвалилися в очікуванні реакції західних країн на відкриту агресію проти України.

Квітневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures виросли на 5,1% до 101,3 $/барель, а березневі ф’ючерси на нафту WTI на нью-йоркській електронній товарній біржі (NYMEX) – на 5% до 96,6 $/барель.

Зростання цін на нафту та ризики зменшення поставок кукурудзи з України та Росії, які є основними світовими експортерами зерна, призвели до підвищення біржових котирувань:

березневих ф’ючерсів на кукурудзу на біржі в Чикаго – на 5% до 282,6 $/т,

березневих ф’ючерсів на пшеницю – на 5,7% до 340 $/т,

березневих ф’ючерсів на сою – на 3% до 633 $/т,

березневих ф’ючерсів на соєву олію – на 4% до 1620 $/т.

Водночас ціни на чорноморське зерно виросли значно менше:

березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу – на 1,2% до 294 $/т,

березневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю – на 2,1% до 316 $/т.

Всі очікують реакції країн Заходу на агресію, проте невідомо, чи зупинить вона військову ескалацію. Основним важелем впливу наразі мають бути економічні санкції, а саме припинення міжнародної торгівлі з Росією та заборона на проведення розрахунків у доларах, що вдарить по економічному стану простих росіян.

Курс рубля відносно долара на початку торгів стрибнув з 80 до 100 руб/$, проте торги зупинили. За прогнозами курс може вирости до 150-200 руб/$.

Нагадаємо, нетипові цінові тренди пануватимуть на пшеничному й кукурудзяному ринках. Також ми писали, що НІБУЛОН скоротить площі посівів кукурудзи цього року.