Агромаркет

Ціни на кукурудзу ростуть на тлі девальвації гривні

урожайність кукурудзи

В Україні після тривалих вихідних спостерігається черговий етап зростання закупівельних цін та прогнозованого збільшення поставок, що призвело до значних черг у портах і зупинки окремих терміналів.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

Причиною зростання цін є різке падіння курсу гривні відносно долара з початку року на 5% до 28,7 грн/$ на тлі інформаційного тиску про можливе повномасштабне вторгнення РФ на територію України. Як наслідок, ціни на кукурудзу в портах у січні виросли на 400 грн/т до 8700-8750 грн/т.

На тлі політичної напруги між Росією та Україною продовжують зростати світові ціни на нафту та кукурудзу, що сприяє відновленню валютних цін на кукурудзу у вітчизняних портах до 270 $/т.

Березневі ф’ючерси на нафту марки Brent сягнули 7-річного максимуму 88 $/барель, а березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго за тиждень виросли на 1,6% до найвищого з червня 2021 р. рівня 244,1 $/т.

За даними FAS USDA, протягом 14-20 січня експорт кукурудзи з США зменшився у порівнянні з попереднім тижнем на 10% до 1,115 млн т, а загалом у сезоні сягнув 16,44 млн т, що на 15% поступається торішнім темпам, хоча минулого тижня відставання складало 12,6%.

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу на біржі в Чикаго вчора виросли одразу на 5 $/т до найвищого з травня рівня 287 $/т на спекулятивному чиннику можливої агресії Росії та скорочення поставок.

З цієї ж причини березневі ф’ючерси на європейську кукурудзу на паризькій Euronext з понеділка виросли на 10,25 €/т до 257,75 €/т або 291,36 $/т, що відповідає максимуму листопада 2021 р.

Нагадаємо, нетипові цінові тренди пануватимуть на пшеничному й кукурудзяному ринках. Також ми писали, що НІБУЛОН скоротить площі посівів кукурудзи цього року.