Агромаркет

Ціни на кукурудзу на біржі в Чикаго виросли на 3%

урожайність кукурудзи

З початку тижня ціни на кукурудзу на біржі в Чикаго виросли на 3% слідом за нафтовими котируваннями після того, як Росія визнала так звані ЛНР та ДНР та вела свої війська на територію України, що змусило країни Заходу запровадити проти неї низку санкцій.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

На початку минулого тижня після заяв російської влади про відведення військ нафта дещо подешевшала, проте з понеділка котирування виросли на 4% до 8-річного максимуму на тлі порушення суверенітету України та ризиків повномасштабного військового вторгнення Росії до інших регіонів України. Квітневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures подорожчали на 4% до 97,2 $/барель, а березневі ф’ючерси на нафту WTI на нью-йоркській електронній товарній біржі (NYMEX) – на 1,5% до 92,35 $/барель.

На тлі зростання цін на нафту та ризиків скорочення експорту кукурудзу з України березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго вчора виросли на 3% до 265 $/т, додавши за тиждень 5,5% ціни, тоді як березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу  – на 0,9% до 291,25 $/т (+2,5%).

Ціни підтримали дані по експорту кукурудзи з США, який за 11-17 лютого збільшився на 8,3% до 1,577 млн т, а загалом у сезоні сягнув 21,64 млн т, що на 11,8% поступається торішнім темпам та складає лише 35% від прогнозу USDA на 2021/22 МР.

 В Україні закупівельні ціни на кукурудзу в портах залишаються на рівні 273-275 $/т, проте завдяки зростанню курсу долара гривневі ціни підвищилися на 150-200 грн/т до 8900-9000 грн/т.

Темпи експорту кукурудзи з України залишаються досить високими. З 1 по 21 лютого відвантажено 3,165 млн т, а загалом у сезоні – 18,68 млн т кукурудзи, що на 41% перевищує відповідний торішній показник та складає 58% від прогнозу.

Увага трейдерів прикута до Аргентини, де зернові інспектори почали 24-годинний страйк. Він стосується лише внутрішніх елеваторів та заважає перевозити зерно на річкові та морські термінали, проте робота портів та експортні відвантаження зерна поки не зупиняються. Продовження страйку на довший термін може стати новим чинником впливу на ціни.

Цього тижня в Аргентині пройдуть незначні опади, тому експерти біржі BAGE залишили прогноз врожаю кукурудзи в країні у 2021/22 МР на рівні 51 млн т, хоча й допустили можливість його подальшого зменшення з огляду на тривалу посушливу погоду.

Нагадаємо, нетипові цінові тренди пануватимуть на пшеничному й кукурудзяному ринках. Також ми писали, що НІБУЛОН скоротить площі посівів кукурудзи цього року.