Агромаркет

Ціна сільськогосподарської землі у серпні знизилась до 38,34 тис. грн/га

Ціна сільськогосподарської землі у серпні знизилась до 38,34 тис. грн/га

Ринок сільськогосподарських земель в Україні відновив зростання за кількістю угод та площею після незначного сезонного скорочення у червні-липні, а загальна кількість сільгоспземель в обігу перевищила 1%.

Про це йдеться в аналітичному огляді, підготовленому експертами KSE Агроцентр за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

З моменту відкриття ринку земель станом на кінець серпня цього року було укладено 165,7 тис. угод купівлі-продажу сукупною площею понад 365,6 тис. га.

Загальна кількість земель в обігу становить 1,06% від усіх сільгоспземель на підконтрольних уряду України територіях або 0,9% від всіх с/г земель України в кордонах 1991 року.

Ціна при купівлі сільськогосподарської землі дещо знизилась і становила 38,34 тис. грн/га у серпні 2023 року проти 38,7 тис. грн/га у липні.

Водночас ціна оренди комунальних земель на електронних аукціонах у серпні 2023 року в порівнянні з попереднім місяцем зросла на 23% — з 6,8 тис. грн/га до 8,4 тис. грн/га.

Податкові надходження до місцевих бюджетів від землі перевищили торішній показник на 6%, хоча й не зросли так, як усі податкові надходження (22%).

В середньому земля генерує десяту частину сукупних податкових надходжень громад, однак є області, в яких цей показник набагато вищий, як, наприклад, Кіровоградська (22%), Одеська (17%) та Дніпропетровська (16%).

Нагадаємо, за два роки продали майже 0,5 млн га землі.