Агромаркет

Ціни на цукор-сирець зростають в очікуванні індійського імпорту

Ціни на цукор-сирець зростають в очікуванні індійського імпорту

5 квітня ф’ючерси на цукор-сирець дорожчають максимальними темпами за три місяці на інформації про готовність Індії дозволити певний обсяг безмитного імпорту цукру.

За даними джерел агентства Bloomberg, влада Індії має намір санкціонувати імпорт 500 тис. тонн цукру, не обкладаючи ці поставки традиційним податком у 40%.

Індія, другий за величиною світовий виробник цукру, зіткнулася з погіршенням врожаїв через посуху, викликану Ель-Ніньо, і має намір закупити цукор в обмеженому обсязі за кордоном.

«Рішення Індії щодо імпорту цукру було очікуваним, враховуючи напружену ситуацію із запасами, ‒ зазначає аналітик по сировинному сектору ING Groep NV Уоррен Паттерсон. ‒ Тепер питання в тому, чи виявиться імпорт в розмірі 500 тис. тонн цукру достатнім. Ми бачимо потенціал для нарощування країною імпорту».

Ф’ючерси на цукор-сирець з поставкою в травні 4 квітня подорожчали на 4% ‒ до 16,82 цента/фунт. Під час торгів у Нью-Йорку зростання ціни сягало 4,9%, що є максимальним стрибком з 3 січня 2017 року.

Вартість травневих контрактів на цукор-сирець у Лондоні 5 квітня виросла на 2,4% ‒ до $475,4/тонна.

Виробництво цукру в поточному році може знизитися до 20,3 млн тонн ‒ мінімального рівня з 2009/10 сільгоспроку, прогнозує Indian Sugar Mills Association.

Експерти вважають, що Індія потребуватиме від 1 млн до 3 млн тонн імпортного цукру-сирцю, щоб компенсувати скорочення виробництва в цьому році.

Глобальний ринок цукру, на думку аналітиків, зіткнеться з дефіцитом за підсумками другого року поспіль.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!