Агромаркет

Чернігівщина готується до посівної з аграрними розписками

Чернігівщина готується до посівної з аграрними розписками

Чернігівська область активно готується до запровадження аграрних розписок.

Зокрема, 24 січня стартують 10 семінарів-тренінгів на районному рівні, які охоплять сільгоспвиробників з 22 районів, повідомляє прес-клуб «Українська перспектива».

За словами директора Департаменту АПР Чернігівської облдержадміністрації Олега Крапивного, наразі в області вже є підприємства, які чекають на старт нової програми, щоб узяти в ній участь.

«Якщо раніше заставою за аграрними розписками виступав майбутній врожай зернових та олійних культур, таких як кукурудза, соняшник, пшениця, соя, ріпак, то тепер, маємо перші розписки в нішових культурах, таких як гречка. Перша «яблучна» розписка стала першою не лише в Україні, але й у світі. А на початку нинішнього року була оформлена перша «малинова» розписка», – додала керівник Програм IFC з розвитку фінансування агросектору Лія Сорока.

У планах Проекту IFC долучити до використання аграрних розписок й інші галузі сільського господарства – тваринництво, овочівництво, активніше працювати з виробниками фруктів та ягід.

Довідка

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Аграрні розписки було запроваджено в 2014 році. До цього часу ним користувалися аграрії восьми областей: Полтавської, Черкаської, Вінницької, Харківської, Хмельницької, Тернопільської, Миколаївської та Сумської.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!