Агромаркет

Через складність логістики показники експорту агропродукції зменшилися на 30%

Через складність логістики показники експорту агропродукції зменшилися на 30%

Потенційно Україна може експортувати за січень 5 млн тонн зернових, олійних та продуктів переробки і тим самим продовжить виконувати свої зобов’язання одного з гарантів міжнародної продовольчої безпеки, а також забезпечувати своїм збіжжям країни, які цього потребують – Африку, Азію та Близький Схід.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

у прямому ефірі «Суспільне. Спротив» перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Незважаючи на всі складнощі, які створює нам росія, обмежуючи можливість інспекцій суден в Босфорі, все-таки нашим аграріям-підприємцям вдається продовжувати експорт зерна. За результатами січня ми можемо мати близько 5 млн тонн загального експорту, що є дуже непоганим показником в умовах війни», – зауважив Тарас Висоцький.

Водночас він підкреслив, що через складність логістики показники експорту у порівнянні з минулим маркетинговим роком зменшилися близько на 30%. Передовсім це пов’язано із недозавантаженістю потужностей чорноморських українських портів, а також через зупинку роботи інших портів.

Також Тарас Висоцький прокоментував, як вплинуло зменшення виробництва агропродукції на експорт.

«Важливо, що зменшення виробництва не створило дефіциту і ми залишаємося експортно-орієнтованою країною щодо с/г культур, в тому числі пшениці. Абсолютна більшість вирощеного продовжується експортуватися. Тому наші пропозиції до продажу і до експорту залишаються суттєвими», – розповів він.

Нагадаємо, добова кількість виходів суден «зерновим» коридором впала до антирекордного показника. Також ми писали, що у Мінагро назвали вартість доби простою у «зерновому коридорі».