Агромаркет

Через невиконання форвардних контрактів український агросектор може недоотримати $11-12 млрд

Якщо аграрії не виконають свої обов’язки за форвардними контрактами, трейдери припинять фінансування аграрного сектору або суттєво його скоротять. Це призведе до падіння виробництва сільськогосподарської продукції.

Таку думку висловив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов, інформує кореспондент AgroTimes.

Президент УЗА відзначає, що через стрімкий ріст цін деякі із сільгоспвиробників і торговельних компаній не хочуть виконувати умови договорів, укладених раніше. Втім, бажання нажитися на цьому може призвести до дуже суттєвих наслідків для всього аграрного сектору.

«Дуже багато чув думок, що якщо зерно не будуть купувати міжнародні компанії, то купуватимуть українські. Так, звісно, але для того, щоб викупити ту кількість зерна, що йде на експорт, у розмірі 55-60 млн тонн щорічно, потрібно як мінімум завезти в Україну 11-12 млрд дол. Кому з українських компаній під силу привернути такі гроші? Яким чином вони зможуть відправити це зерно в більш, ніж 100 країн світу, хто буде довіряти роботі з невідомими постачальниками? У нас з вами за час незалежності з’явилися українські компанії з міжнародною репутацією, але їх критично мало, і тому без міжнародного бізнесу ми з вами не впораємося з таким експортом. А якщо ми не зможемо продавати такі обсяги зерна, то відповідно і фінансування на виробництво буде суттєво скорочено», – зазначив Микола Горбачьов.

Окрім того, за його словами, через ризики невиконання контрактів банки також можуть скоротити своє фінансування і підвищити кредитні ставки.

Президент УЗА також розвіяв чутки про змову трейдерів, пояснюючи, що вона потенційно неможлива. Адже більшість трейдерських компаній працюють десятки, а той сотні років під законодавством різних країн світу, і будь-які монопольні узгодження чи домовленості неможливі.

«У нас немає протистояння між трейдерами і сільгоспвиробниками. Ми – єдиний ланцюг, що дозволяє нам розвивати аграрний сектор. Ми зацікавлені одне в одному. І УЗА закликає всі господарства виконувати взяті на себе обов’язки, бо їх невиконання призведе до скорочення виробництва зерна», – додає Микола Горбачьов.